בלוג

חזרה

יומן מסע של הגולשות האירופאיות

6 גולשות אירופאיות נוסעות למחנה גלישה בפורטוגל ונהנות מכל רגע - כל החוויות בכתבה.

Pictures By Staffan Rennermalm - www.wavelengthmag.com

סם למירוי בילה שבוע נהדר באלגארבה - חבל ארץ בדרום פורטוגל, עם החבורה של Portugal Surf Experience, כאשר הוא מאמן 6 גולשות מדהימות!

מה שבאמת היה מעניין, היו הגולשות, כאשר כל אחת באה מרקע תרבותי שונה, חווית גלישה שונה וגילאים שונים. הוא שאל כל אחת מהגולשות 3 שאלות, והתשובות בהמשך הפוסט.

שם: אמה ל
גיל: 31
מקום גלישה מקומי: בריטניה -  Newgale and Whitesands
Staffan Rennermalm - www.wavelengthmag.com

 1. מה המשמעות של גלישה עבורך?

זו השאלה האולטימטיבית. אני פשוט אוהבת את זה, זו תשוקה אמיתית, בריחה, שחרור. אני תמיד מרגישה טוב יותר אחרי שאני גולשת, גם אם הגלים לא היו טובים במיוחד או גם אם אני לא הייתי טובה במיוחד.

אני מניחה שהסיבה מספר אחת היא כי אני אוהבת את הים, את הצלילה, את התחושה, את העוצמה וכמובן שזה שומר על הכושר שלי. אני בדרך כלל נותנת לעצמי את האפשרות לבחור בריצה או גלישה, וכל פעם מחדש אני בוחרת בגלישה.

אני אוהבת לגלוש לבד, אבל עוד יותר עם קבוצה של חברים. כשאני גולשת, אני צריכה לסמוך רק על עצמי ועל היכולות שלי, זה החיפוש אחרי הגל המושלם.
 

2. ספרי לנו דבר טוב/רע/מעצבן/מעניין/מצחיק על להיות בת גולשת?

המחנה גלישה השבוע היה הפעם הראשונה שגלשתי עם כל כך הרבה בנות. כשהיינו בחוץ במים, זה הרגיש כאילו אנחנו חבורה דומיננטית של גולשות ששולטות על המקום - גולשות על הגלים, מעודדות אחת את השנייה, היינו קולניות וזו הייתה הרגשה מדהימה. כשהבנים הגיעו למקום, הם שמחו לראות אותנו וחלק אפילו "נתנו" לנו גלים. כל עוד אחת מהבנות הייתה צעד אחד לפני הבנים, זה היה בסדר מבחינתי.

אני מודאגת מאיך שנשים נתפסות בגלישה. הייתי רוצה לראות יותר מהן גולשות, ופחות יושבות על הגלשן ומחכות לגל. דבר נוסף זה היעדר האפשרויות בבחירת חליפת גלישה - למה יש מבחר גדול ומגוון יותר של חליפות גלישה לגברים מאשר לנשים?


3. איך את מסכמת את השבוע - האימון, החברה, הסביבה, מה היו נקודות השיא, והאם זה היה יעיל?

השבוע הזה עלה על כל הציפיות שלי והיו כל כך הרבה נקודות שיא. צברתי ידע רב ערך ולמדתי טכניקות חדשות; יש לי כל כך הרבה מה לקחת איתי בחזרה והרבה לעבוד עליו. זה מצחיק, יש לך את הרעיון הזה של איך את גולשת, אולי את רואה מישהי במים וחושבת: "כן ככה אני גולשת"', אבל בסופו של דבר, הווידאו של עצמך גולשת הכי הועיל לי והראה לי איך אני באמת גולשת. הידע והיכולת של סם המדריך לשים לב לדברים הדהימו אותי. מעולם לא הייתי בשיעור שמלמדים אותי, ולא ידעתי כמה הרגלים רעים היו לי.

אני במקור מעיירה קטנה בלנקשייר, למרות שתמיד רציתי להיות קרובה לים וללמוד כיצד לגלוש. אז הגשתי בקשה לעבודות ליד הים, ובסופו של דבר מצאתי עבודה כמדריכה חיצונית, למרות שגלשתי פעמים ספורות בלבד. עכשיו אני מלמדת גלישה ואני תמיד אומרת למי שאני מלמדת, גם אם אתה עדיין לא מסוגל לעמוד, נופל הרבה, או גולש על הבטן שלך, זה הולך להיות כיף. רק תתאמן ובסוף תצליח הכל.

גלישת גלים הוא אחד מענפי הספורט הקשים והאיטיים התקדמותית ביותר שניסיתי. אם אתם מסתבכים, אתם לא יכולים ללכת ולעשות את אותו דבר מדויק שוב כי אין שני גלים זהים. ובעוד אני יושבת כאן וכותבת את זה בטיסה שלי חזרה, אחרי שבוע של גלישת גלים מטורף בפורטוגל, אני יודעת שלמחרת (למרות שהמזג האוויר יהיה נורא) אני אחזור לים לגלוש. אני אף פעם לא אוכל יותר להיות מוקפת ביבשה.


שם: מילה מ
גיל: 15
מקום גלישה מקומי: בריטניה - Great Western/Fistral
Staffan Rennermalm - www.wavelengthmag.com

1. מה המשמעות של גלישה עבורך?

הגלישה הוא שינוי גדול של אורח חיים בשבילי. כשאת באה מלונדון, וגולשת רק בחגים וסופי שבוע, זה מדהים לעבור למקום שאת יכולה לגלוש בו כל יום. אני חיה את החלום. אני נוטה לדאוג די הרבה, ככה שגלישה נותנת לי דרך להירגע ולהנות מעצמי בסביבה הטבעית שלי. זה גם דרך מעולה להנות עם החברים שלך, ולעשות חברים חדשים.
 

2. ספרי לנו דבר טוב/רע/מעצבן/מעניין/מצחיק על להיות בת גולשת?

היה ממש נחמד מצידם של הבנים לא להפריע לנו ולא לקחת לנו גלים כשהם ראו שתפסנו כמה. אבל אין ספק שהעובדה שהיינו מוקפות בהמון גברים, גרמה לי להרגיש קצת פגיעה באותו הזמן.

3. איך את מסכמת את השבוע - האימון, החברה, הסביבה, מה היו נקודות השיא, והאם זה היה יעיל?

כשניסיתי גלשנים חדשים, זה היה מצוין בשבילי, בגלל שזה גרם לי להבין על איזה גלשנים אני צריכה לגלוש. גם עצם זה שיכולנו לראות איך גלשנו בווידאו בערבים, היה מאוד יעיל עבורי, כי הייתי יכולה לראות מה אני עושה נכון ומה לא, והייתי יכולה לקבל השראה מגולשים אחרים. זה היה שבוע מדהים עם כל כך הרבה נקודות שיא והמון זכרונות וחוויות טובות. 
 
 

שם: ג'ורג'יה טימסון
גיל: 18
מקום גלישה מקומי: בריטניה - Newquay
Staffan Rennermalm - www.wavelengthmag.com

 1. מה המשמעות של גלישה עבורך?

גלישה היא החיים שלי, ובלעדיה אין לי מושג מה הייתי עושה כרגע. בגיל 7 התחלתי לגלוש בשביל הכיף בסופי שבוע ואירועים מיוחדים, אבל רק בגיל 14 התחלתי לקחת גלישה קצת יותר ברצינות. אני מרגישה כל כך חופשייה שאני במים, ושאני יכולה לשחרר מהכל מבלי לדאוג לשום דבר.
 

2. ספרי לנו דבר טוב/רע/מעצבן/מעניין/מצחיק על להיות בת גולשת?

אחד הדברים הטובים ביותר הוא שאת רואה עוד בנות במים, יותר מאשר שאת בת יחידה במים. זה ספורט גברי דומיננטי, שבהם לרוב הגברים מתחרים זה עם זה, אבל אצל בנות הסיפור שונה - זה יותר קהילה. כשאני במים, והבנים מסתכלים, אני נוטה להיות יותר אגרסיבית, כלומר עסוקה בלתפוס כמה שיותר גלים כמוהם.
 

3. איך את מסכמת את השבוע - האימון, החברה, הסביבה, מה היו נקודות השיא, והאם זה היה יעיל?

האימונים היו מאוד יעילים בשבילי, וגם ככה הנוכחות של הבנות. הצילום בווידאו כל יום, עזר לי להבין איך אני גולשת, יותר מאשר שאנשים יבואו ויגידו לך ולא לראות בעצמך. למדתי הרבה על הדרך שבה אני גולשת, ואיך אני צריכה להתקדם כדי להגיע לרמה הבאה.

 

שם: אמה ה
גיל: 28

מקום גלישה מקומי: שוודיה - Lajet
Staffan Rennermalm - www.wavelengthmag.com

 1. מה המשמעות של גלישה עבורך?

הגל הראשון שלי היה ביום קר אחד בספטמבר באירלנד. אני לעולם לא אשכח את ההרגשה וכמה מדהים זה שיש גלשן תחתייך ואת מחליקה על פני המים. התמכרתי מהתחלה. עם זאת, עם פחד גדול מהמים, לקח לי זמן להתגבר על זה. הלכתי לבאלי לגלוש בשנת 2010, ולבסוף עבר לי הפחד הכי גדול שלי. אני גולשת בבית בשוודיה כבר 3 שנים עכשיו, וכן אפשר לגלוש בשוודיה, לפחות לפעמים. עכשיו כל החיים שלי מסתובבים סביב תחזיות מזג אוויר ואיך להגיע למים כמה שיותר לפני שיחשיך.

אני חושבת שאני אוהבת גלישה כי זה תמיד משתנה וזה תמיד אתגר. אני (כמעט) תמיד נהנית, למרות שיש בזה תסכול מפעם לפעם. אף פעם לא עבדתי כל כך קשה במשהו כמו בגלישה.

אני מתמלאת פחד די בקלות, והבנתי במהלך שבוע האימונים, כי הפחד שלי הוא שאני לא אוהבת לא להיות בשליטה ואני לא יכולה באמת לשלוט על הים. כשאני יודעת את זה עכשיו, אני הולכת לנסות להירגע קצת יותר.
 

2. ספרי לנו דבר טוב/רע/מעצבן/מעניין/מצחיק על להיות בת גולשת?

ברמה האישית, אני מוצאת את זה ממש מצחיק כאשר אני אומרת לאנשים שגרמתי לחבר שלי לגלוש ולא ההפך. רוב האנשים מופתעים מכך. כאילו בחורה אינה יכולה לגלות את הספורט הזה לבדה ללא השפעתו של בן. אני גם מרגישה שאני צריכה תמיד להוכיח את עצמי כשאני חותרת במים, אחרת הבנים יחשבו באופן אוטומטי שלא אצליח לתפוס גלים כי אני בחורה.

זה מעצבן אותי גם שבנות גולשות מקבלות יותר תשומת לב על המראה שלהן, ולא על הסיבוב שלהן. דברים השתנו, ואני מאמינה שלהעלות את השאלות הללו ולדון בהן זה חשוב, גם אם זה מרגיש לא נוח. לעולם לא אקבל את התשובה שככה זה תמיד היה ותמיד יהיה.
 

3. איך את מסכמת את השבוע - האימון, החברה, הסביבה, מה היו נקודות השיא, והאם זה היה יעיל?

סם הוא מאמן מדהים, ויודע לשים לב איפה עשית טעות. הוא איכשהו גרם לי להתמקד במה אני צריכה לעשות כדי להיות טובה יותר, מבלי שאחשוב על זה. לא היה לי את זה בעבר, כי התמקדתי רק בגלישה ולא על איך להיות טובה יותר. אחרי המחנה כשחזרתי לגלוש בבית, היה כיף לשים לב להבדל ברמה שלי לפני ואחרי.

אני גם אהבתי לגלוש עם חבורה של בנות ולעודד זו את זו. הצפייה בהן גולשות היה כל כך כיף ומעורר השראה. אלגארבה מקום כל כך מדהים, כל כך יפה, ויש לו הרבה חופים שונים וספוטים להציע. קיבלתי כל כך הרבה זכרונות נהדרים מהשבוע הזה, מהבנות ומסם המדריך, אני לא יכולה לחכות עד לפעם הבאה.

 

Pictures By Staffan Rennermalm - www.wavelengthmag.com

להמשך הכתבה:
http://www.wavelengthmag.com/features/sister-act/


אהבתם את הכתבה? בא לכם ללמוד לגלוש? צרו קשר והחלום שלכם יכול להתגשם
 

תגובות פייסבוק