בלוג

חזרה

10 דרכים לשיפור הגלישה שלכם

ריס גלאגר סטון, גולש מקצועי בעברו (שאחראי לאימון של כמה מהגולשים המקצועיים בעולם, ביניהם טיילור נוקס וג'וש קר), מפנק אתכם ב-10 טיפים חשובים שירימו את הגלישה שלכם בכמה רמות!

האם אתם אוהבים אוכל רגיל? דברים רגילים? חיים רגילים? ברור שלא! אז למה הגלישה שלכם צריכה להיות רגילה? אתם טובים יותר מזה (: או לפחות, אתם יכולים להיות.

בכדי שנוכל לעזור לכם לשפר ולחדד את הגלישה שלכם, כריס גלאגר סטון, גולש מקצועי בעברו (שאחראי לאימון של כמה מהגולשים המקצועיים בעולם, ביניהם טיילור נוקס וג'וש קר), מפנק אתכם ב-10 טיפים חשובים שירימו את הגלישה שלכם בכמה רמות מעל!

1. ציוד
תהיו כנים עם עצמכם. אם אתם גולשים ממוצעים, וקו המים מגיע לכם לחזה שאתם יושבים על הגלשן, אז כנראה שהגלשן שלכם קטן מדי.
תמצאו גלשן שתופס גלים מבלי להתאמץ, ולא שוקע שהגלים מאיטים. לגולשים מקצועיים לוקח זמן ומאמץ עד שהם מוצאים את "גלשן הקסם" שלהם, אז אל תחזיקו יותר מדי זמן בגלשן הממוצע שלכם עד שתמצאו את גלשן הקסם שלכם. תמשיכו לנסות גלשנים חדשים במימדים שונים. הגלשן המושלם שלכם נמצא שם, אבל אתם צריכים לחפש בשביל למצוא אותו.
 
2. גמישות
רוב האנשים עומדים זקוף מדי שהם גולשים. זה בעיקר בגלל נוקשות ברגליים, בירכיים ובגב. אם לא תוכלו קצת להתכופף, לא תוכלו להיות בשליטה ובעוצמה בזמן הגלישה שלכם.
התמקדו במתיחות שיעזרו לכם להיות בעמדה נמוכה, עם גב ישר ומשקל שמתרכז בכפות הרגליים שלכם. אם תעשו סקווטים רגילים כל יום ותעבדו על הדרך הנכונה לעמוד, תהיו חזקים ומתוחים יותר בעמדה הזאת.
3. כושר
להתחיל שגרת אימונים תלויה לגמרי בבנאדם. זה יכול להיות גם לגלוש כל יום.
ללכת למכון כושר בשביל שרירי זהב ולעשות משקולות כל היום לא כל כך מומלץ, כי זה מחזק ומקשיח אתכם בלבד ולא תורם ליכולות הגלישה שלכם.
גלישה היא התפרצויות קטנות של מהירות ועוצמה. כמו בגמישות, אימוני מהירות וכוח לוקחים זמן, אין קיצורי דרך. תתחילו אימונים בהדרגה, התחילו לאט – עם תרגילי משקל גוף, ותעלו כל יום את כמות החזרות והעוצמה.
4. עשו חימום לפני סשן גלישה
חימום טוב זה אחד הדברים שקשה לנו לעשות כמו שצריך. קשה לקפוץ על החוף, בזמן שהגלים בועטים. אבל בזמן שאולי תפספסו קצת גלים בזמן החימום, בזמן הגלישה הביצועים שלכם יהיו טובים יותר, תתפסו יותר גלים, ותמנעו פציעות מיותרות.

חימום טוב יכול להיות בין 5-10 דקות. חשבו על מה דרוש ממכם פיזית בגלישה כשאתם מתכננים את החימום שלכם – סקווטים, סיבובים, קפיצות, נחיתות, דחיפות קדימה ולמעלה וחתירות. מצאו רוטינה שתגרום לכם קצת להזיע בסיומה, ושתיתן לכם הרגשה של מוכנות. אין ספק שתרגישו בהבדל, ובתקווה החימומים יהפכו להתמכרות.

5. העריכו את מיקום שבירת הגל
יותר מדי אנשים חותרים החוצה בעיוורון ורודפים אחרי הספוט שבו הם ראו לאחרונה שבירת גל. אל תעשו זאת. לפני שאתם חותרים החוצה, העריכו את הפיק של הגל (נקודה בו הגל מתחיל להישבר) או הנקודה הספציפית שבה אתם רוצים לגלוש. לכו לנקודה הזו והסתכלו ישר מאחוריכם ומצאו ציון דרך שיהיה קל לזהות אותו. אתם תהיו מופתעים מהכמות של הגלים שתתפסו אם תצמדו לאותו המקום.

 
6. קצב
לפעמים אנחנו כל כך מתרגשים לקרוע את הגלים, שאנחנו נכשלים בלהישאר רגועים ולבנות לאט את הגלישה שלנו. לכן, יצירת קצב טוב חשוב מאוד לכל סשן גלישה. נסו לנשום לאט שאתם חותרים החוצה, ככה תוכלו לשחרר כל לחץ שהיה לכם ממהלך היום. תמצאו את המקום השמח שלכם.
מכאן, הסשן צריך להתחיל לאט, ללכת לאורך קו המים ולשמור על זרימה טובה. כשהגלישה מתקדמת, הגבירו את הקצב שלכם.
7. עמדה
ללא ספק, הטעות הנפוצה ביותר שגולשים על גל, היא העמדה. הספוט המתוק ברוב הגלשנים היא די מאחורה, על הזנב, וזה לרוב החלק המהיר והמשוחרר של הגלשן. זה לרוב ממוקם כמעט ישירות על החלק העליון, אך רק מקדימה של הסנפיר האחורי של גלשן בעל 3 סנפירים. מצאו את הספוט הזה וכוונו את מיקום הרגל הקדמית שלכם בהתאם. טעות נפוצה נוספת היא לשים יותר מדי משקל על הרגל הקדמית. אם אתם רוצים לנצל את הספוט הקסום על החלק האחורי של הגלשן, אתם צריכים לשים 55% מהמשקל שלכם על הרגל הקדמית ו-45% על האחורית. כן, לפעמים תזיזו את הכפות הרגליים שלכם ולפעמים תעבירו את המשקל שלכם קדימה, אבל הבסיס שלכם צריך להיות מה שציינו בתחילה.
8. גישה
נסו לגלוש על השני שליש העליוניים של הגל. תרצו להימנע מליפול כל הדרך למטה. הכי טוב להתחיל בזווית שמקבילה לחוף ולנסות להישאר הכי גבוה שאפשר. משם, שתראו את החלק שתרצו להתחיל, רדו קצת ממתחת לאמצע של הגל, בצעו פנייה תחתונה ופגעו בו. ללכת יותר מדי רחוק לחלק התחתון בדר"כ מאט אתכם וגורם לכם לפספס את הפנייה. שימוש בטכניקה הזו כקו מנחה, אמורה לעזור לכם להצליח ביותר פניות ולצבור יותר מהירות.
9. עמדה נמוכה / זרועות נמוכות / עמדת מוכנות
נסו להישאר נמוכים לאורך כל הגל. זה לא קל כמו שהגולשים המקצועיים גורמים לזה להיראות, זה דורש כמות מסוימת של משמעת וכוח שקשה לשמר. להישאר נמוך יעזור לכם לשמור על יציבות וכוח, אבל זה גם עוזר לכל הגוף לעבוד ביחד טוב יותר. דבר נוסף שיעזור לגוף להישאר מחובר הוא להחזיק את הזרועות שלכם נמוך וקרוב לצדדי הגוף. לתרגיל בקסייד, תשמרו על הזרוע הקדמית קרוב, והזרוע האחורית ישר מאחוריכם.
10. עקב לבוהן
הכף רגל שלכם על הזנב עם מעט משקל על הרגל האחורית, אתם על החלק העליון של הגל, מחכים להזדמנות שלכם, אתם נמוכים, עם זרועות קרובות לצדדים. עכשיו תתחילו לעשות פניות קטנות מהעקב לבוהן כדי ליצור קצב. תנו למותניים שלכם ולכתפיים להוביל את הגלשן שלכם כאילו אתם רוכבים על סקייט. השתמשו באותו עיקרון בשביל הגלישה ויהיה לכם יותר מהירות. כמו כן, תתמרכזו עם הכפות רגליים שלכם ואתם בדרך לגלישה חלקה וטובה יותר. המשמעות – הרבה יותר כיף!

שיהיה בהצלחה!

לכתבה המקורית
http://www.surfingmagazine.com/originals/opinion/10-ways-to-improve-your-surfing/#liGZCGMVcLy2ggwq.97

אהבתם את הכתבה? בא לכם ללמוד לגלוש? צרו קשר והחלום שלכם יכול להתגשם
 

תגובות פייסבוק