פורטוגל, שכנתה של ספרד, הינה מדינת עתירת חופים. תיירות של גולשים לפורטוגל היא עניין ידוע למדי בעולם. ישראלים רבים הוציאו בשנים האחרונות דרכון פורטוגלי, מה שהגדיל עוד יותר את כמות המתעניינים בארץ בגלישה בפורטוגל. אלה הדברים כדאי לכם לדעת, לפני שאתם אורזים מזוודות, לוקחים את הגלשן ועולים על מטוס. 

גן עדן לכל חובבי הספורט הימי

לא משנה אם אתם מגיעים לפורטוגל עם דרכון ישראלי או שאולי גם אתם מאלה שהוציאו דרכון פורטוגלי, אתם צפויים להגיע לגן עדן של ממש לכל חובבי הספורט הימי. במדינה מאות קילומטרים של חופים ששווה לחקור ולגלות. הספורט הימי במדינה מפותח מאוד ותמיד תוכלו למצוא חוף שבו תתפסו את הגלים שקוראים לכם. לפורטוגל תוכלו להגיע עם טיסה ישירה לשדה התעופה בליסבון, אך במדינה הלא מאוד גדולה הזאת יש עוד כמה שדות תעופה פעילים. את הטיסה כדאי להזמין עם הקרבה המקסימלית לחופים שבהם תרצו לתפוס את הגלים בחופשה הקרובה שלכם. 

החוף הכי שווה בפורטוגל לגולשים 

בשל ריבוי החופים, אף פעם לא חסר מקום לגלישה טובה ומהנה בפורטוגל. לא כל הגולשים המקומיים אחידים בדעתם לגבי המקום הכי טוב לגלוש, אבל יש מקום אחד שנחשב לחוף הכי שווה: אריסיירה, שם נמצא החוף שהוא אולי הבירה הלא רשמית של הגולשים, הן מקומיים והן תיירים. גם איגודי גולשים רבים ממליצים להגיע לשם בזכות אופי החוף והגלים הנהדרים שאפשר לתפוס. במקום זה מתקיימות תחרויות מקצועיות וגולשים מקצועיים מכל אירופה אוהבים להגיע לשם בהזדמנויות שונות. 

מתי כדאי לגלוש בפורטוגל 

לפורטוגל מגיעים לגלוש בכל שנה חובבי הגלים המקומיים, בעלי דרכונים אירופאים משלל מדינות, ישראלים בעלי דרכון פורטוגלי וגם אנשים ממקומות מרוחקים יותר. הקרבה היחסית של פורטוגל ביחד עם ריבוי החופים המעולים לגלישה הופכים אותם למקום מושלם לכל מי שאוהב לתפוס גלים, גולשים מתחילים וגם למנוסים. 

האמת היא שבפורטוגל אפשר לגלוש בכל השנה, אבל בהתאם לרמה שלכם כדאי לתכנן את זמן הנסיעה. בתקופת הקיץ, הים הפורטוגלי נחשב לשקט יותר. גובה הגלים נע בין 1 – 2 מטרים בימים מסוימים לבין 4 – 5 מטרים בימים היותר סוערים. לגולשים מתחילים, הרבה ימים יהיו אידיאליים. טמפרטורת המים נעימה מאוד אך קחו בחשבון שחלק מהחופים המרכזיים קצת עמוסים. בעונת החורף הטמפרטורה עדיין סבירה ולעיתים הגלים יותר גבוהים ואגרסיביים. גולשים מיומנים יוכלו להפיק הנאה מרובה מהתקופות הסוערות והמאתגרות. 

כאן תשלבו גלישה עם תיירות קלאסית 

אם אתם רוצים ליהנות גם מתיירות קלאסית בפורטוגל, מומלץ לשלב גלישה עם שהות בליסבון. קרוב מאוד למרכז התיירותי וההיסטורי תוכלו להגיע בקלות לחוף של ליסבון שידוע כמסביר פנים. בנוסף תיהנו ממסעדות מעולות, מוזיאונים, סיורים עירוניים ועוד שפע אטרקציות לפני או אחרי הגלישה בחופי העיר התוססת.