כמעט כולם מכירים את ענף ההתעמלות האומנותית אשר מהווה את אחד מענפי הספורט באולימפיאדה שבו מתחרים גם גברים וגם נשים. לא מעט הורים אשר מחפשים חוג תנועה או ספורט כלשהו לילדים שלהם, מגלים עניין בחוג  התעלמות אומנותית. חשוב לדעת כי מדובר על חוג שדורש איכויות גופניות כגון: שיווי משקל, גמישות, תיאום וכוח, אך ניתן לפתח אותם באופן הדרגתי כאשר בוחרים בחוג הנכון לילד.

מדוע התעלמות אומנותית היא תחום שכדאי ללמוד?

אם אתם מחפשים חוג כלשהו לילד או לילדה שלכם ואתם יודעים כי הם אוהבים תנועה, כי  הם גמישים וכי הם משחקים לא מעט משחקים הדורשים מהם שיווי משקל בשל העובדה שהם נהנים מזה, חוג התעלמות אומנותית הוא בהחלט דבר שיכול להתאים להם. התעלמות אומנותית מציעה יתרונות רבים כגון:

ראשית כל, היא מסייעת בפיתוח הביטחון העצמי  של הילד, היא יעילה מאוד עבור ילדים וילדות שסובלים מביישנות. מעבר לכך החוג עוזר למשמעת, לריכוז, לפיתוח יציבות רגשית ואף מקדם אופי חברתי כגון: סולידריות, אחווה, כבוד ליריב, אהבה לקבוצה ועוד.

החוג מפתח איכויות מוטוריות וגופניות רבות. הוא מתקן ומשפר את תנוחת הגוף, מסייע בפיתוח חוש הקצב והמהירות של הילד וכן את מהירות הרפלקסים וגם מגביר את יעילות הנשימה.

ישנן מתעמלות בנות אשר חולמות על התחרות בתחרויות של התעלמות אומנותית. תחרויות אלה מהוות ללא ספק חוויה עבור הילדה המתחרה. הן מאפשרות לה להתאמן  בצורה טובה ולהתקדם בתחום.

באיזה גיל כדאי להתחיל עם התעמלות אומנותית?

אם הילדה שלכם רואה מתעמלות בתחום התעלמות אומנותית וחולמת להיות אחת מהן, כדאי שתדעו כי התעמלות אומנותית נחשבת כיום בקרב בנות בעיקר לספורט התמחות מוקדם ועל כן, ניתן להתחיל בו כבר בין גיל 3 ל5. מדובר על הגיל שבו כל ילד רוכש הרגלי יציבה ופיתוח מיומנויות מוטוריות בסיסיות אשר נחוצה בכדי ללמוד לאחר מכן אלמנטים מורכבים יותר.

כמובן שלא חייב להתחיל בגיל מוקדם וניתן להשתלב בחוג התעלמות אומנותית אפילו בגילאי ההתבגרות או מאוחר יותר.

כיצד בוחרים חוג התעמלות אומנותית?

אם אתם מעוניינים ללמוד על תחום התעמלות אומנותית, אתם יכולים לבחור כיום לשמוע או לקרוא מגוון הרצאות בנושא.

אחת ההרצאות הטובות היא: לינוי אשרם הרצאה, אשר בה ניתן ללמוד מהאלופה האולימפית בתחום את כל מה שנוגע להתעמלות אומנותית, ליסודות שלה, למאפיינים שלה וכן לקבל טיפים עבור כל ילד, ילדה, נער או נערה שמעוניינים להתחיל ללמוד את התחום.

אם אתם מעוניינים לשלב את הילד שלכם בחוג התעמלות אומנותית או אם אתם עצמכם מחפשים חוג או שיעורי התעמלות אומנותית, כדאי שתבחרו במקום שמציע לימוד של התחום בהתאם לרמה, בהתאם לגיל ובהתאם לכל פרמטר אחר שיש לשים עליו דגש בתחום זה.

שורה תחתונה

עכשיו שיש לכם הרבה ידע על חוג התעמלות אומנותית, אנחנו בטוחים שתדעו גם לבחור את החוג המתאים עבור הילד או הילדה שלכם. זכרו לבחור מקום שיש עליו המלצות (תוכלו לקרוא אותן ברשת האינטרנט בפורומים וגם ברשתות החברתיות וכמו כן תוכלו גם לבדוק את הדירוג של המקום בכרטיס העסק המופיע בגוגל), שהמאמנים שלו הם בעלי ניסיון והכשרה מתאימה וכמו כן מקום שמציע את החוג במחיר אטרקטיבי ומשתלם. לאחר שביצעתם את כל הבדיקות, תוכלו לבחור במקום בו מתקיים החוג ובו הילדים שלכם יוכלו להשתלב וגם להנות מתכני החוג. שיהיה בהצלחה!