ישראל שוכנת על שפת הים התיכון, ותושבי ישראל רבים מבלים את זמנם בחופים היפים של תל אביב, אשדוד, נהריה ועוד. הספורט הימי בישראל מפותח מאוד, ולא מדובר רק בשפע של אתרים לשייט קיאקים בצפון, ושייט על יאכטה באילת, אלא ספורט ימי אתגרי, כמו גלישת גלים, גלישת קייט וגלישת רוח שלא מעט ישראלים עוסקים בהם ברמה מקצועית. 


למרות שאולימפיאדת טוקיו לא הביא איתה מדליות בספורט ימי, יש לא מעט מועדונים בישראל, בהם מתאמנים ילדים ונוער בשלל תחומי ספורט ומקווים להצלחות באולימפיאדה הבאה.


אימוני גלישה רק נראים קלים, אך מתחת לפני השטח יש שפע של כללים שחשוב לדעת ולעמוד בהם, החל מכללי בטיחות ועד לכושר גופני טוב. נשמע מסובך? לא במיוחד, אם אתם מתחילים בגיל צעיר. כל קיץ בערי החוף של ישראל נפתחות לא מעט קייטנות גלישה לילדים החל מגיל 7. אז אם הילד שלכם מתעניין בגלישה, אבל אתם לא יודעים האם זה מתאים לו, קייטנת קיץ של שבוע או שבועיים היא דרך מצוינת ללמוד על קצה המזלג האם ספורט זה מתאים לילדיכם או לא. הורים רבים חוששים מעט לשלוח ילד כה צעיר לקייטנה מסוג זה, אבל מאמן מקצועי ידע ללמד קודם כל את כללי הבטיחות חיוניים, יעבור לעבודה על החוף ורק אז נכנס עם הילדים למים. 


רב מועדוני הגלישה בישראל יציעו לכם אחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

גלישת סאפ  – זוהי בגלישת חתירה על גלשן עמידה גדול. גודלו גדול יותר מגלשן גלים רגיל, אבל קטן יותר מחסקה. גלישה סאפ היא גלישה בעזרת משוט אחד. גלישת סאפ היא פעילות כושר מחזקת שרירים, עובדת שיפור היציבות ושיווי המשקל. זהו אימון כושר מצויין במיוחד אם מדובר בחתירה במים שקטים ולאורך זמן.


גלישת רוח - כאן יש שילוב של גלישה ושייט. כאשר הגולש עומד על גלשן אליו מחובר תורן עם מפרש. והגולש מנצל הן את הגלים והן את הרוח במפרש על מנת להתקדם.

גלישת גלים - בספורט ימי זה הגולש רוכב על גלשן מעל גלים, והגל נושא את הגולש לכיוון החוף. למרות שהגלים בים התיכון הם לא כל כך גבוהים, אבל ב"ימים טובים" בהחלט אפשר ליהנות מגלישה מדהימה.


גם תחום הצלילה מאוד מפותח בישראל, אך המקום היחיד שבו באמת שווה לצלול בישראל הוא אילת. שפע מועדוני הצלילה בעיר בהחלט עובדים במלוא במרץ רב ימות השנה, ו"מכורים" לצילה מגיעים לעיר מדי סוף שבוע על מנת ליהנות ממראות הים האדום.


אם אתם מתעניינים בספורט ימי זה או אחר, עשו חיפוש באינטרנט ותמצאו שפע של מועדונים המציעים שיעורים פרטיים לכל הגילאים בסופי שבוע. ספורט ימי כמו גלישה הוא לא ספורט קל, כך שאם בפעם הראשונה לא הצלחתם לעמוד על הגלשן ולעלות על הגל, אל תתייאשו, זה קורה לכולם. אם תתמידו תצליחו.